fot_Mateusz_Szczypinski__1140x560

Mistrzowie Awangardy w MNK

Od 10 marca będziecie mogli oglądać w MNK artystów światowej sławy jak: Edvard Munch, Kazimir Malevich, Piet Mondrian, Marcel Duchamp, Fernand Léger czy Alexander Archipenko. Na wystawie „Potęga Awangardy” zgromadziliśmy prace klasycznych już dla historii sztuki mistrzów i zestawiliśmy je z dziełami współczesnymi, które toczą swego rodzaju dialog z historycznymi obiektami.

Na wystawie nie zabraknie również polskich artystów awangardowych Katarzyny Kobro, Leona Chwistka, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Władysława Strzemińskiego, Andrzeja Pawłowskiego, Marka Piaseckiego i artystów dnia dzisiejszego, którzy korzystają z inspiracji pracami klasyków polskiej awangardy.

Na wystawę „Potęga Awangardy” zapraszamy do Kamienicy Szołayskich (pl. Szczepański 9) od 10 marca do 28 maja 2017. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z montażu wystawy.

Koncepcja wystawy opracowana została przez BOZAR – Centre for Fine Arts Brussels.
Wystawa „Potęga awangardy. Teraz i wtedy” była prezentowana w Centre for Fine Arts BOZAR w Brukseli od 29 września 2016 do 22 stycznia 2017 w ramach obchodów 100-lecia pierwszej wojny światowej.

 

Oprac.: Magdalena Kuć – redaktor w Sekcji Nowe Media, opiekuje się muzealnym blogiem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *