Jerzy Antkowiak

Jerzy Antkowiak: Mam co opowiadać

To nieprawda, że nasze Muzeum w poniedziałki zamiera, a eksponaty w samotności pokrywają się muzealnym kurzem. W tym czasie staramy się przygotowywać dla Was coś szczególnego! W tym tygodniu zaprosiliśmy na wystawę „Modna i już! Moda w PRL” żywą legendę polskiej mody – Jerzego Antkowiaka. W trakcie zwiedzania ekspozycji w towarzystwie jej kuratorki Joanny Kowalskiej, projektant udzielił wzruszającego wywiadu. Każda sala, każdy projekt przywoływały kolejne wspomnienia od czasów dzieciństwa pana Jerzego, aż po lata 70. i 80., kiedy to był dyrektorem ds. wzornictwa w przedsiębiorstwie Moda Polska.

Niebawem za pośrednictwem naszego kanału YouTube będziecie mogli posłuchać o fascynacjach teatrem i filmem w twórczości pana Jerzego – jednego z bohaterów wystawy, o kilku grzechach w jego dorobku artystycznym,  o tym, że moda nie istniałaby bez małych krawcowych oraz wielu innych refleksji Mistrza dotyczących ówczesnej i obecnej mody.

„Musicie przyznać, że mam co opowiadać…” – tak rozmowę z nami zakończył Jerzy Antkowiak. Nie mogę się z tym nie zgodzić – pan Jerzy to prawdziwa skarbnica wiedzy. Wkrótce sami się o tym przekonacie, a póki co – kilka zdjęć z backstage’u planu zdjęciowego.

 

Tekst: Magdalena Kuć – historyk sztuki, redaktor w Sekcji Nowe Media, opiekuje się muzealnym blogiem.

 

Zdjęcia: Mirosław Żak – Pracownia Fotograficzna MNK


Zobacz także:

 

Pin It

3 thoughts on “Jerzy Antkowiak: Mam co opowiadać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *